Eestlaste seas kõige populaarsem juust on traditsiooniline poolkõva juust. Selline juust valmib tööstustes üldjuhul pastöriseeritud piimast, et vältida nn pahade mikroobide tegevust.
Parim traditsiooniline poolkõva juust valmib väga lihtsalt – piimale lisatakse laap ja juustubakterid, mis algatavad kalgendumise ja fermentatsiooni. Tekkiv kalgendunud pehme juustumass vajab pressimist, soolamist ja küpsemisaega.
Puhastes tootmistingimustes valminud juust ei vaja säilitusaineid. Tegelikult ei vaja juust ka kaltsiumkloriidi aka E509, mida leiab suuremast osast poolkõvadest juustudest, kuid seda kasutatakse, et saada 1 liitrist piimast rohkem juustu ja pakkuda head juustu soodsama hinnaga.
Kuigi osadel pakenditel ei ole kaltsiumkloriid koostisosana kirjas, ei saa siiski kindlalt väita, et seda pole sinna lisatud. Mõned juustutootjad tõlgendavad kaltsiumkloriidi tehnoloogilise abiainena, mida ei pea koostise alla kirja panema.
Kuna kaltsiumkloriidil ei ole meile teadaolevalt tervisele kõrvalmõjusid, siis selle lisaaine kasutamine ei võta ära rohelist märki.
Kauplustest jäi silma vaid üks kodumaine tootja, kelle juustudes on kasutatud säilitusainet E252 aka kaaliumnitraati. Selleks tootjaks on Estover, kelle sortimenti kuuluvad säilitusainet sisaldavad populaarsed tooted – Vene juust, laste lemmik Hiirte juust, Fitlapiga koostöös valminud Eesti Juust Light ja traditsiooniline Eesti juust. Viimast ei tasu segi ajada väga sarnase E-piima Eesti juustuga, mis on säilitusainetest vaba.
Ainus märgatud säilitusainevaba Estoveri juust oli Maasdami juust, kuid selle päritolumaaks on märgitud Holland.
Poes märgatud kodumaised E-piima, Saaremaa, Valio ja Alma juustud olid säilitusainetest vabad. Samuti ei leidnud me säilitusaineid Lidli juustudes.