Uudised

MIS ANNAB KURGUKOMMIDELE magusa maitse?

Carmolis ürdikaramellid ingveriga

Esmalt tuleb meelde tuletada, et lutsukommide pidev imemine on hambaauke soodustav. Hambad vajavad toidukordade vahele vähemalt 3 tundi pH-taseme taastumisaega.

Tüüpiline toimeaine mentool pole väikeses koguses tervisele ohtlik, kuid pakendid siiski hoiatavad, et võib teha kõhu lahti.

Apteegist silma jäänud Carmolise ingverikommid on väga hea koostisega – sisaldavad  lisaks ingverile 10 tervistavat ürti ning ühes kommis on 15mg C-vitaimiini, mis on 18% inimese päevasest vajadusest. Ühtegi küsitavat lisaainet pole. Samas sarjas on teisigi häid tooteid, kuid on ka suhkruvabad kommid lisaainega E950 , mille tarbimisel on täheldatud halba mõju kilpnäärmele ja saab meilt punase tule.

Locketsi ja Hallsi suhkruga tooted pole küll täielikult puhtad lisaainetest, kuid nende seas pole ühtegi tervisele teadaoleva ohuga lisaainet.

Kaiseri suhkruvabad kommid saavad kollase – põhjuseks magusaine sukraloos E955, mille osas on vastuolulisi uuringuid –võib kahjustada immuunsust, tekitada pea- ja lihasvalu ning allergiat.  Eestikeelse pakendiinfo järgi sisaldab toode aspartaami ja atsesulfaami, teistes keeltes neid lisaaineid kirjas pole, seega eeldame, et neid pole. Toode on värvitud ja maitsestatud ammoniumkaramellliga aka E150c, mille kohta on vastuolulisi uuringuid.

Fisherman’ s Friend mustasõstra mentoolikommid sisaldavad sorbitooli E420, sukraloosi  E955 ja atsesulfaam-K E950 – viimane annab tootele kahjuks punase märgi.

Hallsi suhkruvaba roheline närimiskumm pole otseselt kurgukomm, aga sai siia lisatud, sest sisaldab täidist, mille eesmärk on leevendada kurguvalu. See toode  sisaldab 6 magusainet, millest tervisele võimaliku kõrvalmõjuga on eelkõige E950 atsesulfaam-K. Lisaks on tootes sünteetiline värvaine E133 aka briljantsinine.

Orbit Mints põhikoostis on magusained sorbitool E420, aspartaam E951, atsesulfaam-K E950 ja täpsustamata lõhna – ja maitseained. Suhkruvaba Mynthon sisaldab toiduvärvi E133, magusaks teeb sorbitool aka E420, mis on tekitanud vastakaid seisukohti ja oli eriti aktuaalne 2012 aastal peale sorbitooliga seotud esimest surmajuhtumit.

Leave a Reply