Uudised

KUIDAS VALIDA POEST parimat pitsat?

Pitsa

Erinevate allikate andmetel on pitsa maailma kõige populaarsem toit ning aastas süüakse vähemalt 5 miljardit pitsat. Fuudishi gallup näitas, et 57% meist eelistab restoranipitsat ja vaid 6% ostab selle kaupluse sügavkülmast.

Meie vaatasime vaid kõige e-vabamaid ja lühema koostisosade nimekirjaga kategooriaid so erineva juustu ja kanalihaga pitsasid.

Kes on ise pitsat teinud, teab, et hea pitsapõhi on lihtne ja kõige olulisem komponent on hea jahu, sinna juurde vesi, pisut pärmi, maitseks soola ja suhkrut, mõnikord ka õli. Säilitusaineid ja sünteetilisi emulgaatoreid pitsa sees olema ei peaks! Italpizza mozzarellaga pizza koostis on lihtne nagu Napoli pitsarestoranis. Vaid kiidusõnu saab öelda ka Coop Nelja juustu ja Margherita pitsa kohta – valmistamiseks on kasutatud oliiviõli, sama kehtib Prismas müüdava Rainbow Mozzarella pitsa kohta.

Premial on mitu head pitsat, silma jäi kana-juustu pitsa kui säilitusaineta lihapitsa. Osades Dr Oetkeri juustupitsades on mitmeid ohutumaid E-aineid (E472, E412), kuid parima koostisega on Mozzarella ja pestokastme pitsa.

Samuti on väga hea koostisega Lidli nelja juustu pitsa. Rimi märgi alt leiab mitu lihtsa koostisega pitsat – Nelja juustu kiviahju pitsa ja Nelja juustu Express pitsa on koostisega, mis väärt ostukorvi panemist.

Veganz käsitöö kiviahju pitsa on hea valik taimetoidusõbrale. Samuti ka Wicked 100% taimse koostisega pitsa, mis valmistatud haputaina põhjale ja rikastatud raua ja B-vitamiinidega. See sisaldab küll keskmisest rohkem töödeldud koostisosi, sest juust on asendatud taimse alternatiiviga, aga koostise seas pole teadaolevalt suuremate terviseriskidega lisaaineid.

Tähelepanu tuleks nende pitsade puhul eelkõige pöörata modifitseeritud tärklisele, sest see on lisaaine, mida kasutatakse väga paljudes toitudes ja mille tervisemõjude osas on vastuolulist infot. Modifitseeritud tärklise võimalik mõju sõltub sellest, millisel viisil seda on keemilised ja mehhaaniliselt muundatud- seda infot kahjuks pakendilt ei leia.

Kui isutab külluslikuma pitsa järele, kuid pikk koostisosade nimekiri hirmutab, siis võid ise värskelt küpsetatud ja maitsestatud liha või muid komponente poepitsale lisada.

Leave a Reply