Uudised

MIKS KUIVATATUD JÕHVIKAD EI SOBI kommi asemel näksimiseks?

ebatervislikud jõhvikad

Sa imestad, et kuidas need kuivatatud jõhvikad palju magusamalt maitsevad kui värsked marjad? See on nii, kuna marjades, mida sa poest ostad, võib olla 50% jõhvikat ning sama palju suhkrut ja taimeõli.

Kuivatatud jõhvikad sisaldavad töötlemata kujul 29-30g suhkruid. See tähendab, et kõik ülejäänud suhkur on sinna lisatud, et jõhvikas magusaks snäkiks teha. Seetõttu on kõige tervislikum tarbida jõhvikaid värskelt, külmutatult või kuivkülmutatult. Need versioonid sobivad paremini ka smuuti ja küpsetiste sisse. Kuivatatud jõhvikaid soovitatakse lastele ja ka täiskasvanutele tervislikuks nn kommi asemel snäkiks, aga seda süües tasub meeles pidada, et toode sisaldab kuni 2.5 rohkem suhkrut kui peaks. Kindlasti leiab madalama suhkrusisaldusega vahepalasid kui kuivatatud jõhvikas.

Vaadates kauplustes müüdavat valikut, tekib küsimus, et miks ei võiks olla supermarketis müügil mõni selline kuivatatud jõhvikas, mis sisaldab vähem kui 50g suhkrut 100g kohta, sest minu kogemus näitab, et lapsed näksivad hea meelega ka pisut hapukamaid marju. Ju peitub vastus hinnas, sest suhkur ja õli on odavamad koostisosad kui marjad ise.

Kõige suurema suhkrusisaldusega on populaarsed Rimi jõhvikad, kus 100g kohta on lausa 77g suhkrut.  Arimexi jõhvikates on 76.6g, Pähklinäpu jõhvikates 72.75g ja Golden Nut jõhvikates 71.7g suhkrut. Kõige madalam on suhkrusisaldus  Germundi Premium ja Prismas müüdavates  Waow jõhvikates, kus see on 65g 100g toote kohta, aga ka seda on päris palju. Need tooted on ka pisut kallimad kui suure suhkrusisaldusega marjad. Greenest.ee müüb Eestis kuivatatud mahedaid jõhvikaid, kuhu pole suhkrut lisatud, kuid selle toote 100g hind on enam kui 4 korda kallim kui nt Rimi kuivatatud jõhvikatel.

Loe alati tooteinfot pakendilt, et leida valikust parima hinna ja kvaliteedisuhtega toode.

Kui tunned, et see hind pole kaupa väärt, siis  oota sügist ja mine ise jõhvikale, sest Eesti rabast korjatud jõhvikad on samuti mahedad.

Jälgi Fuudishit ka Instagramis ja Facebookis.