Uudised

SEE MAIUSTUS on tekitanud kõneainet Ameerikas

Me elame ajaloo kõige valikuterohkemal ajal, kus toidupoes on tuhandeid tooteid ja sadu maiustusi. Me hääletame oma rahakotiga mitte ainult firmade ja nende omanike jõukuse poolt, vaid ka iseenda tervise ja keskkonna jätkusuutlikkuse nimel. Just seetõttu võiksid paljud asjad poodi jäädagi. Tänane Fuudish No tuleb ookeani tagant Ameerikast ja on kuulus shokolaad Reese’s Peanut Butter Cup, mis on ka Eesti kauplustes müügil.

Reese’s on üks nendest populaarsest tootest, mis oli hiljuti suuremas skandaalis Ameerika Ühendriikides, kus tuvastati, et enam kui 1250 populaarset poes müüdavat sööki sisaldab immuunsüsteemile kahjuliku säilitusainet TBHQ. Täpsema ülevaate sellest ainest ja teistest kahjulikku toksilist säilitusainet sisaldavates toodetest leiab SIIT.

Alati tuleb meeles pidada, et kõik kahjulikud komponendid ei ole lisatud pakendile, sest pakendile on kohustus lisada vaid see info, mida on kasutatud antud toote valmistamiseks, kuid seal puudub info pakendi enda kohta, mis võib samuti sisaldada kahjulikke kemikaale. Just seetõttu ei ole TBHQ ( E319) välja toodud selle ega mitme teise ka Eestis tuntud toote pakendil, kui vastavad testid Ameerika Ühendriikides on kinnitanud antud kahjuliku aine sisaldumist. Pakendi kahjulikust mõjust tootele on palju räägitud ka plastpudelites müüdava vee ja plekkpurkidesse pakendatud tomatitoodete osas.

Lisaks TBHQle sisaldab see śokolaad säilitusainet E310, mis kannab nime propüülgallaat ning on teadaolevalt põhjustanud inimestel nõgeslöövet ja hingamisteede häireid (eriti ohtlik astmaatikutele). Loomkatsetes on tõestatud, et see säilitusaine alandab viljastumisprotsenti ja lisab vastsündinute surmajuhtumeid.

E310 säilitusainet kasutatakse kõige enam majoneesides, salatikastmetes, õlides ja friikartulites. Seega jälgi pakendeid ja väldi tooteid, mis sisaldavad E310 ( propüülgallaat).

Leave a Reply