Retseptid

ISETEHTUD NÄKILEIVAD: kes ütles, et tervislik pole maitsev?

Tean päris palju inimesi, kes on seisukohal, et tervislik toit pole maitsev. Aga ma ei tea ühtegi inimest, kes ütleks, et need näkileivad ei maitse talle! See on ideaalne toit leiva asemel supi kõrvale, hummuse või mõne muu dipiga veini kõrvaliseks aga ka lastele koolikotti vahepalaks.

Selliseid sarnaseid näkileibu müüakse ka poes ja üldiselt on need valmistatud igati tervislikult, aga hinnad on päris krõbedad.

1 suure pannitäie jaoks läheb vaja:

200g seemnesegu ( mina panen neid, mis parasjagu kapis on. Pildil on näkileivad kõrvitsaseemned, päevalilleseemned, mooniseemned, chiaseemned, linaseemned, seesamiseemned)
180g mitmevilja jahusegu (Veski Mati, teistel pole leidnud nii head kombot)
1tl soola
0.5dl oliiviõli
2dl kuuma vett

Sega seemned ja jahu kokku, lisa sool, oliiviõli ning kuum vesi. Sega taignaks ning lase vähemalt 15 minutit jahtuda ( soovitavalt külmkapis) , sest kõvemat tainast on kergem rullida.

Pane tainas küpsetuspaberile ning kata teise küpsetuspaberiga, et läbi selle rullida siledaks. Rulli võimalikult õhukeseks. Seejärel võta pealmine küpsetuspaber ettevaatlikult ära ning aseta rullitud näkileib koos alumise paberiga ahjuplaadile. Küpseta keskmisel kõrgusel u 40 minutit 160 C juures, kuni näkileib on muutnud värvi ja näeb välja küpsenud ja krõbe. Lase pisut jahtuda ja murra sobivateks tükkideks.

Selline näkileib on tõeline supertoit, mis annab kiudaineid, antioksüdante, mineraale ja tervislikke rasvu. Õpeta ja vanaema seda sööma, sest see aitab alandada vererõhku ja veresuhkru taset.

Leave a Reply