Uudised

MIKS EELISTADA MAHEDAT teed?

Kui valid teed või infusiooni, siis tasub alati eelistada mahedat ja lahtiselt pakendatud puru. Olivaline valik on oma korjatud, kasvatatud  ja kuivatatud mahe taimetee, aga ka poest leiab palju Eesti loodustooteid.

Kuigi erinevatel teedel on tervisele toetav mõju, siis juues pestitsiidide ja muude mürkainetega kasvatatud teed, võib kahjulik kõrvalmõju olla suurem kui teetarbimise kasu. Paljud kemikaalid, millega töödeldakse teed, on nn vesilahustuvad ja see tähendab, et need lahustuvad otse sinu teetassis.

Kemikaalid mõjutavad laastavalt ka keskkonnale ja ökosüsteemidele ning pahatihti nendes teeistandustes töötavate inimeste tervisele.

Teekotikesi on küll mugav kasutada, kuid neid tasub võimalusel vältida, sest me ei tea, milliseid kemikaale paberist ja kergest plastvõrgust kotikesed meie joogi sisse võivad eritada.

Kui valid odavama mitteorgaanilise tee või infusiooni, siis tasub lähemalt pakendit uurida, sest koostises võivad olla täpsustamata maitse- või lõhnaained. Puuviljaste teesegude puhul on kasutatud tihti mittelooduslikke lõhna- ja maitseaineid ja lisatud võib olla ka maltodekstriini, mis ei kuulu küll tervisele ohtlike kõrvalmõjudega lisaainete hulka, kuid teejoogis on see kindlasti ebavajalik.

Maltodekstriini ning lõhna- ja maitseaineid sisaldavad nt Liptoni vaarikatee ja Teekanne virsikutee. Tess must tee “Pleasure” sisaldab aromatisaatorit “Troopilised puuviljad”. Londoni vaarikateele on lisatud viinhapet ja täpsustamata lõhna – ja maitseaineid. Gurmansi puuviljatee on küll ilma kotikesteta aga koostisest leiab suhkrukristalle ja täpsustama aroomainet. Greenfieldi “Troopiline päikeseloojang” sisaldab lõhnaainet “troopilised puuviljad” ning Dilmah karamellitee sisaldab karamelli lõhna- ja maitseainet.

#gofuudish teevalik on poes lai ja kõiki siin üles lugeda ei jõua, aga märksõnad on öko (organic) ja koostis, mis on 100% looduslik.

Leave a Reply