Uudised

MIDA TÄHENDAVAD erinevad usaldusmärgid?

Erinevad usaldusmärgid pakenditel annavad teatud kvaliteedigarantii ja aitavad toodetel paremini müüa. Vaatame üle, mida levinumad märgid tähendavad.

Pääsukesemärki annab välja Eesti Põllumajandus-ja Kaubanduskoda ning toote põhitooraine on kodumaine. Sensoorsel hindamisel võetakse aluseks ettevõtja esitatud tootekirjeldus, kontrollitakse tooraine päritolu ja hinnatakse toode vastavust tingimustele.

Eesti Parima Toiduaine tähist annab välja Eesti Toiduainetööstuse Liit ehk Toiduliit. Tooraine ei pea olema kodumaine. Et osaleda konkursil, peab ettevõtte käive olema vähemalt €10 mln aastas või üle 50 töötaja. Igal aastal valitakse vaid üks Eesti Parim Toiduaine, parim alkohoolne ja mittealkohoolne jook ning lisandväärtusega toiduaine. Kuna Toiduliitu kuulub ka palju väiksemaid tootjaid, siis nemad osalevad piirkondlikute parimate valimisel. Lisaks antakse välja hõbemärk toidugrupi parimale uuele tootele. Parima toote valimisel on tootel võimalik koguda kuni 60 punkti, sellest maksimaalselt 5 punkti on võimalik teenida tervislikkuse eest.

Oma usaldusmärki jagab ka Fitlap. Et seda märki saada, peab koostis sobima Fitlapi väärtustega. Fitlap reklaamib neid tooteid oma kanalites, lisab toitumiskavadesse ja lubab kasutada oma märki pakenditel ning reklaamides.

Toiduajakiri “Oma Maitse” annab välja lemmiku tiitleid ja valib rahva lemmikuid. Toodete valimise kriteeriumid on täpsustamata, on öeldud, et soovitakse tunnustada põnevaid ja tervislikke tooteid, mis rikastavad eestlaste toidulauda ja aitavad paremaid valikuid teha. Osaleda saavad nii kodu- kui välismaised tooted.

”Ehtne talutoit” märki kandev toode on kas talus kasvatatud või toodetud ning tooraine on kodumaine. Kaubamärk kuulub Eestimaa Talupidajate Keskliidule, kes väljastab märgi, kui toode vastab kriteeriumitele. Lisaks valitakse iga aasta Parim Talutoit tooteid.

Mahemärki Öko antakse välja 100% kodumaistele ning mahedalt kasvatatud põllumajandussaadustele ja -toodetele. Toote koostis peab olema 95% mahe.

Märki annab välja Põllumajandus- ja Toiduamet.

Lisaks jagavad erinevaid usaldusmärke laadad, festivalid ja firmad ise, et turunduslikult toote tugevusi paremini esile tuua. Seetõttu märkide rohkus ei anna alati kinnitust, et tegu on hea tootega ja alati peaks vaatama, milliseid väärtuseid märgi väljastaja esindab.

Leave a Reply