Uudised

TOP: MILLISED ON PARIMAD kohukesed?

Ühe korraliku supermarketi kohukeseriiul on sedavõrd pikk, et õige ja hea kohukese ülesleidmine võtab aega. Viimastel kuudel oma postitusi tehes ja tootjatelt tagasisidet saades olen aru saanud, et hinnangud nagu tervislik ja ebatervislik või hea ja halb, on inimeste jaoks väga erineva tähendusega. Seetõttu ei hakka ma täna ühtegi eestlaste rahvustoodet kohukest #nofuudish tiitliga märgistama. Küll aga kuulutan kolm kohukest teistest paremaks ja seletan lahti, miks just need on minu Fuudishi lemmikud kohukesed.

Esiteks, üks hea kohuke peab sisaldama võimalikult palju kohupiima. Riiulist aga leiab ka selliseid kohukesi, kus kohupiima vaevalt 40%. Seega, alla 60% kohupiimaga kohukesed Fuudishi latist üle ei roninud.

Teiseks, heas kohukeses ja glasuuris pole kasutatud töödeldud taimerasvu.

Kolmandaks, kohukese valmistamisel on kasutatud võimalikult vähe sünteetilisi lisaaineid. See kahjuks välistab ka suure osa täidisega kohukesi . Samuti lükkab see minu eeldus nimekirja lõppu Tere Fit kohukese, kus kohupiima küll 71% ja suurelt pakendil “ilma lisatud suhkruta”, kuid on kasutatud erinevaid sünteetilisi magusaineid.

Suhkrusisalduse järgi ei hakanud ma kohukesi ritta seadma- enamus nendest sisaldab u 1/4 ehk 25g suhkrut 100g kohta.


1. Karums vanilla (Läti)- kohupiima 63%, säilitusaineteta, taimerasvavaba. Selles kohukeses on kõige vähem koostisosi ja kõik koostisosad on nn koduköögilikud. Kui toote kallal vinguda, siis ehk selles osas, et pakendil ilutsevad vanillikaunad, aga toode on maitsestatud sünteetilise vanilliiniga. Kahjuks on selliselt enamus kohukesi maitsestatud. Muide, Karumsi kookose kohuke on ka head toode.

2. Emma vanilli kohuke (Eesti) -kohupiima 66%. Kui piimaśokolaadi asemel oleks glasuur tumedast śokolaadist või vähemate koostisosadega ning vanilliini asemel kasutataks naturaalsemat vaniljemaitset, siis oleks see toode minu jaoks nr1.


3. Magija kohuke vaniljega ( Leedu)- kohupiima küll alla 60 %, aga kasutatud on võid ja looduslikku vaniljeekstrakti mitte sünteetilist vanilliini.

Kahjuks ei õnnestunud mu kodupiirkonna Selverist, Rimist ega Maximast kahte kolmest parimast kohukesest leida, seetõttu on ka pildid lisamata. Huvitav, kas head tooted olid lihtsalt mitu päeva järjest läbi müüdud või pole piisavalt nõudlust, et kaupluse igapäevases sortimendis hoida?
See valik sai tehtud Selveris, Rimis ja Maximas antud hetkel e-poodides müügil olnud toodete seast. Kindlasti on veel häid kohukesi saadaval aga nagu ka iludusvõistlusel ei saa iga ilus tüdruk krooni pähe, tegin ka mina piiratud valiku.

Ka uued Väikese Tomi kohukesed tunduvad aus kaup olema, sest kohupiima on vähemalt 60% ja Premia lehel seisab, et need kohukesed ei sisalda säilitusaineid, kunstlikke värvaineid, taimseid rasvu ega palmiõli. Kahjuks pole mul õnnestunud veel neid kohukesi poest ega E-poodidest leida ja Premia veebilehel puudub toodete koostisosade nimekiri.

Hea toode on ka Lätist saabuv Baltais Eco, mida müüakse vaid Maximas.


Kui sul on infot, et mõni kohuke on veel palju naturaalsem ja äkki ka madalama suhkrusisaldusega (ja müügil supermarketites) ning peaks siia topi kuuluma, siis anna mulle teada!

Aitäh ja head maiustamist!