Uudised

KUI PALJU KARTULIT sisaldavad sinu valitud kartulikrõpsud?

Taffel kartulikrõpsud

Kas suudad süüa krõpsupakist vaid ühe kartulikrõpsu? Just nimelt, vaatamata oma väga vähesele toiteväärtusele, kõrgele rasvasisaldusele ja tühjadele kaloritele on krõpsude söömine tihti vastupandamatu. Uuringud on näidanud, et kartulikrõpsud tekitavad uimastitele sarnast sõltuvust. See on tingitud nende rasva- ja soolasisaldusest kui ka krõmpsuvast tekstuurist.

Kartulikrõpsud on üks ebatervislikumad toite, millel puuduvad igasugused vajalikud mikroelemendid, põhimõtteliselt on need praetud süsivesikud, mis on täis rasva ning millele on lisatud soola ja palju lisaaineid, et anda neile isuäratav maitse.

Me ei anna rohelist logo mitte kartulikrõpsudele kui toiduainele, vaid vaatame nende toodete E-ainete sisaldust. Kartulikrõpsud on toit, mida peaks tarbima võimalikult harva.

Kõige kindlam ja puhtam valik on kartulikrõpsud soolaga, kus on koostisosadeks vaid kartul, õli ja sool. Meie roheline logo läheb aga lausa kuuele tootele, mis on nö rohkem kui kartul ja sool. Nendes krõpsudes puuduvad igasugused maitsetugevdajad ja muud tervisele ebavajalikud lisaained.

Kindlasti tuleks jälgida erinevaid lisatud suhkruid, mis esinevad nii maltodekstriini kui dekstroosi näol. Kartulikrõpsude glükeemiline indeks on 70, mis tähendab, et ta tõstab veresuhkru taset suhteliselt kiiresti. Juurde lisatud suhkur tekitab kaalutõusuohtu.

Kõikides punase logo saanud krõpsudes on kasutatud maitsetugevdajat E621.

Pringlesid, Kartulivahvlid ja Jersika sinihallitusjuustu maitselised krõpsud ei ole tavapärased kartuliviiludest valmistatud krõpsud, vaid kartulihelvestest ja kas kartulitärklisest või muudest jahudest kokkusegatud taignast.

Pringlesid ja Kartulivahvlid sisaldavad vaid 42% kartulit ning mõlemas tootes on ka teisi E-aineid.

Kartulivahvlites leidub ka säilitusaine naatriumsulfit E223 ja emulgaator E450i dinaatriumdivesinikdifosfaat, mida oleks parem vältida.

Leave a Reply