Uudised

MIKS KURKUMIIN on tervisele kasulik?

Täna räägime looduslikust kurkumiinist ja heast e-ainest E100 ehk tööstuslikult saadud kurkumiin.

Teadlased usuvad, et suur osa haiguseid on põhjustatud kehas tekkivatest pikaaegsetest põletikulistest protsessidest ja immuunsuse langemisest. Kurkumis sisalduv kurkumiin on võimas bioaktiivne põletikuvastane toimeaine ja väga tugev antioksüdant, mis suudab võidelda põletikega. Kurkumiin võib avaldada erinevate uuringute kohaselt positiivset mõju tõsistele terviseprobleemidele nagu näiteks südame- ja veresoonkonna haigused, vähk, Alzheimeri tõbi ja erinevad soolestiku haigused.  Kuna kurkumiini sisaldus kurkumis on madal (vaid ca 3% tootest), siis meditsiinilise efekti saavutamiseks tuleb kurkumiini tarbida suuremas koguses ja pikema perioodi jooksul.  Kes otsivad kiiremat ja tõhusamat toimet, peaksid seetōttu abi otsima kontsentreeritud toidulisanditest. 

Kuna kurkumiin ei imendu kuigi hästi kehasse, siis tasub seda tarbida koos musta pipraga, mis sisaldab piperiini ja suurendab kurkumiini imendumist kuni 2000%. 

Kurkumiini kasutatakse ka vähiravis, sest on leitud, et see võib mõjutada ja pidurdada vähi kasvu ja vähendada metastaase.  (teaduslikud allikad SIIN ja SIIN)

Kurkumiinist võib olla abi ka seni ravimatu haiguse Alzheimeri ravimisel, sest teadlaste sõnul mängivad Alzheimeri tõve puhul rolli põletik ja oksüdatiivsed kahjustused, ning kurkumiinil on mõlemale positiivne mõju. 

Reumatoidartriit ehk rahvakeeli reuma ja artriit on meie põhjamaises kliimas levinud liigesehaigus, mille käes vaevlevad paljud vanemad inimesed. Ühes uuringus, milleses osalesid reumatoidartriidiga inimesed, näitas kurkumiin tõhusamat efekti kui põletikuvastane ravim.

Kui toote koostisest leiad E100 ehk kurkumiini, siis tea, et see on tervisele kasulik lisaaine, mida kasutatakse üldjuhul kollase toiduvärvina.

Kuna kroonilised pōletikud ja mitmed teised nn elustiilihaigused kipuvad avalduma elu teises pooles, siis pisut kurkumiini vōiks olla nii laste kui ka nooremate inimeste igapäevases menüüs, et ennetada tulevikus terviseprobleeme. 

Täiendavad allikad, millest oleme lähtunud sisu koostamisel:

The beneficial role of curcumin on inflammation, diabetes and neurodegenerative disease: A recent update

Dietary Supplementation with Curcumin Reduce Circulating Levels of Glycogen Synthase Kinase-3β and Islet Amyloid Polypeptide in Adults with High Risk of Type 2 Diabetes and Alzheimer’s Disease

Curcumin inhibits formation of amyloid beta oligomers and fibrils, binds plaques, and reduces amyloid in vivo

How can turmeric help with depression

Uuring: Inflammopharmacology, Experimental and Therapeutic Studies ( ei ole jagatavat linki)

Leave a Reply