Uudised

ARBUUSI NITRAADITEST andis hirmutavaid tulemusi

arbuusi nitraaditest

Millise tulemuse andis Tallinna keskturul tehtud arbuusi nitraaditest? Arbuuside tervislikkusest räägitakse palju ja tihti soovitatakse lausa arbuusidieeti pidada.  Kas sa aga tead, et arbuusis võib olla väga palju nitraate?

8. juunil sai Tallinna Keskturul tehtud väike arbuusitest, milles osalesid turul müügil olnud Maroko, Iraani ja Kreeka arbuusid. Kuigi arbuusimüüjad pole isiklikult vastutavad nitraadisisalduse eest ja arvatavasti ei oma selle kohta mingit ülevaadet, siis oli omamoodi kurb nende kaubale nii laastavat hinnangut anda. Kahjuks ei olnud ühegi arbuusi nitraadisisaldus normi piires. Sel teemal sai tehtud kõne ka PTAsse, et uurida, kust saab leida infot Eestis kehtivate piirnormide kohta ning kui sagedasti tehakse arbuusidele nitraaditeste. Selgus, et Eestis puudub võimekus erinevaid partiisid testida. PTA ametnik andis mulle ühtlasi ka teada, et selline dokument, mis kehtestaks puu- ja köögiviljade nitraadisisalduse piirnormid, on alles Euroopa Liidus koostamisel ning tänase seisuga enamusel köögiviljadest sh ka arbuusil piirnormid puuduvad. Seni tasub lähtuda välismaal avaldatud piirnormidest.
Muide, positiivse üllatuse turul andis kahe juhusliku maasika testimine, sest mõlemad Poola maasikad olid nitraadisisalduse poolest normi piires. Maasikatest aga räägime teine kord pikemalt. Vaata arbuusitesti videot Fuudishi Facebookist või Instagramist.

Loe lähemalt nitraatidest ja nende piirmääradest SIIT.

Leave a Reply