Uudised

MAAILMA LIHTSAIM TAINAS võib poest ostes tervist rikkuda!

poest ostetud taigenselveri köögi taigen

Tõenäoliselt oskab iga perenaine nii leht- kui muretainast ise valmistada ning isegi, kui senine kogemus puudub, siis tasub järgmisel korral see ise valmis teha. Taigen valmib loetud minutitega ja vajab vaid pisut jahutamist ning erinevalt pärmitainast on ebaõnnestumise tõenäosus väga madal. Vaatamata sellele eelistab suur osa perenaisi tainast külmutatud või jahutatud kujul poest osta. 
Oled sa aga vaadanud, mida sisaldab poest ostetud taigen? 
Minu vaatluste kohaselt on igas kolmandas tainas osaliselt hüdrogeenitud taimerasv, mis on tervisele kahjulik ning mitmetes riikides karmi kontrolli all. Taani hakkas piirama osaliselt hüdrogeenitud taimerasva kasutamist toitudes juba aastal 2003, peale mida võtsid sama teekonna ette mitmed teised riigid. 

Osaliselt hüdrogeenitud taimerasva sisaldavad näiteks Eesti Leivatööstuse ja Mantinga lehttaigen ning Selveri ja Eesti Pagari muretaigen. 

Muide, kas teadsid, et ka need tainad, mille pakendile on kirjutatud, et need on valmistatud võiga, võivad lisaks sisaldada ka taimerasva? 

Kui poest lehttainast osta, siis parima valikuna jäi hetkel silma Rimi Selection Pärmi- lehttainas võiga, mis on kõige puhtamast toorainest ja ka keskkonnasõbralikum kui mitmed teised tooted, mis sisaldavad palmiõli. Kui aga rääkida nendest teise otsa tainastest, siis kerge matemaatika ütleb, et ise võist ja jahust valmistades tuleb kilohind sama või isegi kõrgem kui poest ostes. 

Parima ja puhtaima mure- või lehttaina saab siiski ise valmistada, sest nii jäävad sellest välja palmiõli, emulgaatorid, säilitusained, toiduvärvid, sojaletsitiin, L-tsüsteiin ja mitmed muud lisaained, mida pole küll otseselt kahjulikuks kuulutatud, aga mis pole kindlasti vajalikud meie kehale. 

Jälgi värskeid postituse ka Fuudish IG-s.

1 Comment

Leave a Reply